My Letter to You


Türkçe için buraya tıklayın.

It’s been a long journey to where I’m close to the dream of Oxford as much as away from it. I learned on March 15 that I’m accepted to MSc Migration Studies Programme at the University of Oxford. I remember how proud I was and could still hear friends’ cries of joy. However, this picture is shadowed by tuition fees: about £26,000.  Overcoming this final obstacle depends on your support.

As I said, it’s been a long journey. For my mother and father who couldn’t have the opportunity to study in their villages, my education, as their first priority, has been the reason for all their sacrifices. So, I have always tried to be worthy of their efforts. My first leap was being accepted to Pertevniyal High School, one of the historical schools of Istanbul. The next was Koç University, the leading university of Turkey, where I studied with full scholarship and graduated with 3.84 GPA.

Behind all these was my passion of learning, the greatest inheritance of my family. Luckily, I discovered my desire to learn years ago and decided to become a scholar. On this path, my study discipline, sociology, is a reflection of the economic and social difficulties I experienced. My specialisation area, migration studies, is similarly personal, as I grew up listening to the stories of my grandfathers who were once guest workers in Europe.

When I took the first step towards my dream of academia, I faced the reality of scholarships. Due to not being offered any scholarship, I decided to strengthen my profile and apply again next year. Despite working day and night, I wasn’t awarded a scholarship for the second time either.

In disappointment, I thought of those who are less lucky than me. How were they supposed to achieve even without what I had? But I know that the greatest barrier to people’s access to education and welfare is the increasing inequality and injustice in the world. That’s why my determination to work for those who are less lucky than me is only fueled by disappointment.

It is migration where those inequalities and injustices become most apparent to me, as it disguises the reality of the global world. It is my intention to understand this reality and tell about it from a sociological perspective, and in the end, contribute to the welfare of societies.

For this aim, I feel that the contributions by Oxford would be a turning point in my life. With your donations, I ask you to help me get to this turning point and invite you to become partners in my dreams and ideals.

Donate Now

 

>> My admission letters  >> My CV

Other ways to help
Frequently asked questions

Donate

Your each donation of £4 will fund an hour at Oxford. 🙂

There is a technical problem with the counter below. Please refer to the Turkish version of this page for the actual sum of donations.
£19.224 of £25.922 raised
£
Select Payment Method
Personal Info

This is a secure SSL encrypted payment.

ERROR: It appears your browser does not support this payment method. To use Apple Pay please switch to Safari or to use Google Pay switch to Chrome.

Donation Total: £48

If you experience any problem during donation, please send an email to [email protected]

📝

For each donation of £12, I’ll review a paper of yours!

For donations over £48, I’ll give you statement of purpose consultation!

🎓

For donations over £96, I’ll give you admission consultation!

🧠

For donations over £240, I’ll give you academic mentorship!

Donations

  • Göktan Ehrlich Başarılar £12
  • Tuba Bol şans! £12
  • Eyüp İlker Camgöz £94
  • Cihan Yıldırım £4
  • Özlem Terzi Yolun açık olsun Emrah! Hayallerinin peşinden gitmeyi bırakma sakın ve iş için önce Çin sonra Almanya derken profesyonel olarak göç eden bir aile olduk biz. Ne zaman istersen çalışmaların içinde elimizden gelen desteği severek veririz. £96
  • banu aktuna başacaracksın :) £12

From You

Dünyanın hayal kuranlara da, bunları gerçekleştirenlere de ihtiyacı var. Ama hayallerini gerçekleştirenlere daha çok ihtiyacı var. -Sarah Ban Breathnach-

Hayallerinin gerçek olması umuduyla 🙂

Enes Çelik
May 15, 2018

Koç Üniversitesi’nde doktoraya başladığımda ilk asistanlık yaptığım sınıfta öğrenciydin Emrah 🙂 Yüksek lisanstaki ve doktoradaki arkadaşım kadar hatta daha da disiplinli çalışan, her zaman gerçekleştirmek istediği büyük hedefleri olan ve bu hedefleri gerçekleştireceğine sonsuz inandığım insan! Sonunda büyük an geldi çattı. Tek bir eksik var: o da hepimizin desteği !

Dilek Uslu
April 28, 2018

İnşallah seni oralarda görürüz Başarılar.

Mertcan Kaya
May 19, 2018

İçimizden en azından ”sen” hak ettiğini, hak ettiğin gibi yaşa. Şans seninle olsun Emrah.

Busem Aker
May 16, 2018

5 yıl boyunca pes etmeden çalıştın. Her eksiği tamamladın, zorlukların üstesinden geldin. Bunu kesinlikle hak ediyosun ve başaracağından eminim. Son adım, bol şans

Cansu Demirel
April 28, 2018

Sevgili Emrah,

Başarılar dilerim.

Ayşe Özgün

Ayşe Özgün
May 18, 2018

Oxford’a gitmeye hak kazanmış herkesten daha çok hak ediyorsun. Umarım hayallerine kavuşursun. Çok güzel başlangıçların olsun.

Ayşegül Özbayır
May 15, 2018

İnsanlar göçüyorlar, savaşlardan dolayı, açlıktan dolayı kimi zaman eğitim adaletsizliğinden dolayı…
Peki ya aşktan dolayı göçüyorlar mı?
Zorunlu göç mü, gönüllü göç mü daha zor?
Yurdundan, dilinden, bağlarından koptuğunda yeniden bir yerlere, birilerine ait olunabiliyor mu?
İnsanoğlu 150 yıl içinde başka bir gezegene göçecek mi?
O kadar çok soru var ki… Ve daha oluşmamış soruları da sormaya, cevapları da bulmaya gönüllü bir akademik emekçi olan Emrah! Sen Oxforda gidene kadar omuz omuzayız. İnsan olmak, dayanışmak birazda böyle bişiy olsa gerek.
Sen kendine inanıyorsun ve bizlerde sana!
#emrahoxforda

Gamze Sağlık Sarısoy
May 18, 2018

Emraha bu yolculukta başarılar dilerim, istediği miktarı toplayacağına ve akademik hayatında başarılı olacağına inanıyorum!

Sibel Mahmudova
May 17, 2018

5 dakika önce haberim oldu bağış kampanyasından, yurt dışında okuyan birisi olarak, bu işin zorluklarını çok iyi bilirim. Bu arada kendisini yolda görsem tanımam 🙂

Yolun açık olsun, başarılar senindir!

Ahmet Canalp
May 17, 2018

Sevgili Emrah, gözlerindeki ışıltıyı gördüm 🙂 o ışıltıyı tanırım, başaracaksın, başaracağız, ve başarın benim de öğrencilerime, seni gönülden destekleyen herkese, onların tanıdıkları gençlere ilham olacak! Maceraya hazırsın! Yolun açık olsun 🙂

Sultan Edip
May 21, 2018

İki kızım var onlar senin gibi olur mu bilmiyorum ama sen iyi okullarda oku onların geleceği için ülkeme hizmet et, ülkem daha iyi yaşanacak bir yer olsun. Bencilce olacak ama senin için değil kendi kızlarım için sana destek veriyorum bir de büyük kızım için akademik desteği isterim oraya gidip meşhur olunca bizi unutma 🙂

Mehmet Özdemir
May 21, 2018

Sevgili Emrah,
Uzun yıllar akademisyenlik yolunda büyük emek vermiş ve gönlünden geçene henüz ulaşamamış biri olarak yaptıklarınla gurur duydum ve senin için mutlu oldum.
Yolun açık olsun…
Oxford’a geldiğinde görüşmek ve tanışmak üzere..
Sevgiler

Burcak Erdogan Onur
May 17, 2018

köln’den başarılar dileğiyle <3

Mehmet Kucin
May 17, 2018

borcum olmasa bağış yapmak isterdim. yarısından fazlası toplanmış. 2 temmuza çok var, bir şekilde oxforda gideceğine inanıyorum.

ahmet duran
May 22, 2018

Seninle gurur duyuyorum, her şey gönlünce olsun canım benim <3

Banu Bilgili
May 18, 2018

Hayatta bir tek koşulda başarısız olur insan o koşullar ne olursa olsun hedefine inancını yitirdiğinde ve bir tek koşulda başarılı olabilir o da inanarak durmadan hedefine ulaşmak için çalıştığında. Başarı seninle olsun. Emrahcığım seni tanımıyorum ama verdiğin mücadeleyi takdirle alkışlıyorum. Tek dileğim ülkene katkın için çalışmayı bırakma. Sevgiler.

DUYGU AĞCA BAĞIRÖZ
May 13, 2018

Bir Koc mezunu olarak cok gurur duydum yolun acik olsun

Gul kamiloglu
May 15, 2018

Kampanya ile beraber öğrendim.seni kutluyor ,başarılar diliyorum.elmden gelen her türlü desteği vereceğim.Canım yeğenim seni çok öpüyorum

Fuat Çelik
May 12, 2018

Umarim sen de azimle ciktigin yoldan basariyla doner senin gibi dusunen genclere umut olursun….
Ramazan boyle genclerle guzel…
Yolun acik olsun ….

Burcu Eren
May 17, 2018

My dear nerd friend Emrah, who only desire to learn more! I admire your infinite love with learning and the effort you put into doing more on this path. I am confident that you’ll get the return of your efforts. We’ll all together send you to Oxford 🤗

Firuze Avcı
April 29, 2018

Yolunuz açık ve aydın olsun.

merve
May 16, 2018

Eger donemimizden biri Oxford’a yakisiyorsa o da sensin. Yillarca okuluna ve bolumlerine buyuk emekler verdin ve egitimini Oxford’dan baska bir yerde tamamlaman, eger bu yer Harvard degilse tabi, benim kadar olaya disaridan bakan biri icin bile en basindan beri kabul edilemez geliyor, ve bu sozlerimde samimiyim. Sana yardim etmek icin elimden geleni yapacagim; sosyal bilimlere onem veren ve vizyon sahibi diger herkesi de, seni tum kapasitende isleyebilecek bu okula girmende sana destek olmanin dogru bir yatirim olduguna ve buna kefil olduguma inandirmak isterim. Senden istegim de ilk kitabinda bize kucuk bir tesekkur.

Emin Gök
April 29, 2018

Ben de kendimce ufak bir destekte bulundum, destekte bulunurken ulu önderimiz Atatürk’ün sesinin her an kulaklarınızda olmasını diliyorum.

“Sizi birer kıvılcım olarak gönderiyorum; alevler olarak geri dönmelisiniz!” -M.Kemal Atatürk.

Serdar Coskun
May 16, 2018

Bravo Emrah,
Bu dünya düzeninde hedeflerine ulaşmak için elde etmek zorunda olduğunuz en öncelikli yetkinliğe sahip olduğunu kanıtlamışsın. Seni tebrik ederim. Eğitimine bağış yapılmasını hakediyorsun.
Başarılar,

Sedef Karagöz
May 22, 2018

Sevgili Emrah, çabanı günlerdir gözlerim dolu dolu izliyorum. Başaracağına eminim. Bir akademisyen aday adayı olarak bir gün yollarımızın alanda kesişmesini dilerim 🙂 Sevgiler!

Elif Başak ASLANOĞLU
May 19, 2018

Emrah Bey’i şahsen tanımasam da, bugüne kadar başardığı şeylerin, gelecekte başaracağı şeylerin teminatı olduğu aşikar. Başarılarla dolu bir hayat için karşılaşılan bu ‘ufak’ engelin çok çabuk atlatılması dileğiyle…

Oğuzhan Arı
May 16, 2018

Sevgili Emrah,

Yolun açık olsun! Oxford’da çok güzel bir öğrenim hayatı diliyorum.

Ebru Tan
May 17, 2018

Bir şeyi gerçekten isteyen ne yapar eder bir yolunu bulur ona ulaşmak için. Site işi çok yaratıcı olmuş.
İleride, çalışmalarınla ülkemizin ismini duyuracağına inanıyorum. Başarılar seninle olsun.

Zeynep Kunter
May 18, 2018

Emrah abi,bu sene gireceğim sınavda hayal ettiğim bölümden ve hayallerime bile giremeyen üniversiteden mezunsun. Keşke gelirim olsa da yardım edebilseydim sana. Yolun açık olsun umarım toplanır. Çalışmaların ve akademik hayatınla bana ilham oldun olacaksın. Her şey gönlünce olsun abi.

Şevval
May 17, 2018

Biz insanların önce inanca sonra umuda ihtiyacımız var. İnancınada umudunada hayran kaldım. Bizi daha da umutlandırmak, inandırmak için Oxforda gitmelisin. Umarım bir gün oralarda karşılaşırız. Yolun açık olsun.

Eda Güney
May 20, 2018

Insanin bir seyi basarmak icin ihtiyaci olan tek sey inanc ve caba, sende ikiside bolca var bence. Umarim yolun cok acik olur isigin hic sonmez. Seni el birligiyle oxforda yollayacagiz ! (Akademik kariyer yapmak isteyen bir ogrenci olarak da en guzel ornegim olucaksin 🙂

Naz Keskin
May 15, 2018

Emrah, umuyorum hayallerin kisa zamanda gerceklesir ve Oxford’da egitimine devam etme firsati yakalarsin. Yolun acik olsun!

Elif Gurtekin
May 17, 2018

Tabrik ediyorum Emrahcım. Ne gerekiyorsa yapmaya hazırım.

Özgür Çelik
May 12, 2018

Paranın eğitiminin önünde bir engel olmadığı yeni bir dünya düzeni olması ümidiyle başarılarınızın vatana millete hayırlı ve daim olmasını dilerim.

Veysel Alperen Ceylan
May 15, 2018

Öğrendiğimde ne kadar sevindiğim bilemezsiniz, oğlum 6 yaşından üniversiteyi bitirene kadar gece gündüz çalışarak bu hayalindeki okulu kazandı bizde ailece elimizden geldiği kadar eğitimi için katkıda, bulunduk, bulunacağız, ayrıca oğlumun yaptığı eğitime katkıda bulunanlara teşekkür ederim BABASI RİFAT ÇELİK

Rifat Çelik
May 13, 2018

I guess I would only be this excited for my own applications… After witnessing your efforts and care during the application process, now, hopefully with enough support, I excitedly expect you to realize your dream. I hope you’ll be getting your luggage ready for England soon. Best of luck!

Sezin Ekinci
April 29, 2018

Bu iş olucak

Ahmet Saygılı
May 21, 2018

Wishing you all the best, Emrah. May your future be bright and the world open to you.

Cenk Dominic Özbakir
May 17, 2018

Emrah’ı tanımasam da onun adına heyecanlanıyor, başarması için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Çünkü böyle başarılı, çalışkan ve istediği şeyin peşinden yılmadan giden insanların desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Olacak bu iş Emrah, gönlünü ferah tut 🙂

İnci Seda Cankurtaran
May 14, 2018
Would you like to write too?

Updates

Bir Haftanın Özeti: Delilik

İlk haftayı tek kelimeyle tabir etmek gerekirse: DELİLİK. Videoları yayınlayıp bağış toplamaya başladığım cumartesi akşamından beri manik ve depresif arasında dönüyorum. Günlük düzenim: kahvaltı, bilgisayar, kahve, telefon, bilgisayar, kahve, telefon… yemek, bilgisayar, kahve, telefon, bilgisayar, kahve, uyku. Ama değdi: ilk haftanın sonunda 18 bin sterline ulaşıldı. 18 bin çılgın bir hafta için çılgın bir miktar. …